XXVII Niedziela Zwykła (07.10.2018)

1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. W niedzielę różaniec o godz. 8.30.

2. Dziś we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji jest przeprowadzana zbiórka do puszek na dzieła naszej Diecezjalnej Caritas. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękuję.

3. W najbliższą sobotę, 13.10 wyruszamy do Wilna. Wyjazd o godz. 6.00 spod Kościoła. Proszę nie zapomnieć dowodu osobistego. Warto zabrać ze sobą różaniec, coś od deszczu i trochę euro na drobne zakupy. W ramach wyjazdu mamy zapewnione dwa posiłki: obiadokolację w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. W planach zwiedzanie wszystkich najważniejszych zabytków Wilna: Ostrej Bramy, Sanktuarium miłosierdzia Bożego (w obu tych miejscach mamy zaplanowane msze święte), Kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu, św. Anny, św. Kazimierza, Cerkwi św. Ducha, a także Uniwersytetu, Wzgórza Trzech Krzyży, Cmentarza na Rossie, Zamku Gedymina. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Trokach.

4. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego” do którego dołączona została płyta DVD z filmem: Sprawa Chrystusa, a także o wprowadzaniu matczynych emerytur oraz o tym, jak bardzo różaniec jest także męską modlitwą. Przekonują znani aktorzy i dziennikarze. Cena 5 zł.