XXX Niedziela Zwykła (28.10.2018). Rocznica poświęcenia kościoła.

1. W imieniu całej wspólnoty parafialnej gorąco dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszej akcji porządkowania terenu przy cmentarzu i kościele. Bardzo, bardzo dziękuję!

2. W czwartek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy świętych jak w niedzielę. Po mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z Kościoła w procesji na cmentarz, polecając przy kolejnych stacjach naszych zmarłych przodków.

3. W piątek, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych. Uroczysta msza św. w intencji naszych zmarłych o godz. 18.00.

4. Przez cały listopad msza święta wieczorna będzie sprawowana w intencji zmarłych poleconych we mszy św. gregoriańskiej. 15 min. przed wieczorną mszą świętą (godz. 17.45) będziemy w Koronce powierzali Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Na ławkach oraz przy wyjściach z kościoła są wyłożone kartki na „wypominki” oraz na msze św. za zmarłych. Przypominam o możliwości wyboru konkretnego dnia tygodnia, w którym chcemy, aby odczytane były imiona naszych zmarłych.

6. W tym tygodniu przypada I piątek oraz I sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

7. Polecam nowe numery Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in. o odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu.