XXXII Niedziela Zwykła (11.11.2018)

1. Obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Już wczoraj we mszy św. gregoriańskiej modliliśmy się i jednocześnie dziękowaliśmy za tych, którym tak wiele zawdzięczamy, którzy polegli w walce o wolność Ojczyzny we wszystkich powstaniach, ruchach narodowych i społecznych. A potem był czas wspólnego świętowania i refleksji. Wszystkim uczestnikom i organizatorom bardzo dziękuję (prelegentom: p. Bernardowi i Pawłowi, muzycznym: p. Asi, Grzegorzowi, Martynie, paniom za upieczone ciasta i przygotowanie sali i patriotycznych dekoracji).
2. W tym tygodniu kończyliśmy grabienie liści. Bardzo dziękuję Paniom Genowefie Rutkowskiej, Teresie Waszczuk, Monice Kicka, Monice Heiden, za tę pracę i wszystkim paniom z „Lazarusa” za stałą troskę o teren wokół kościoła.
3. Trwa miesiąc modlitwy za zmarłych. Zapraszam na mszę świętą gregoriańską za naszych zmarłych i wypominki, które odprawiamy do końca listopada.
4. W najbliższą sobotę, 17.11 kolejne spotkanie dla kandydatów bierzmowania ich rodziców oraz rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zaczynamy mszą św. o godz. 18.00.
5. Trwa wizytacja kanoniczna w naszym dekanacie. W następną niedzielę ks. Arcybiskup odwiedzi naszą parafię. Powitanie ks. Arcybiskupa nastąpi przed Mszą św. o godz. 9.00. Ks. Arcybiskup wygłosi kazania, będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 11.00, a po południu spotka się z przedstawicielami naszej parafii
6. Polecam Gościa Niedzielnego.