Uroczystość Trójcy Świętej

1. Jutro (31.05) Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatnie nabożeństwo majowe.
  2. Od wtorku zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej mszy św.
  3. W każdą środę nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do wypisywania intencji: próśb, podziękowań, abyśmy namacalnie doświadczali wspólnoty i modlitwy jeden za drugiego.
  4. W czwartek (3.06) – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 – główna msza święta, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Trasa jak co roku:
    – Kapliczka przy kościele
    – Krzyż przy drodze od Olsztyna
    – Kapliczka przy szkole
    – Figura Matki Bożej przy plebanii
  5. Dziękuję wszystkim, którzy podejmują się zadania przygotowania procesyjnych ołtarzy. I jeszcze prośba do wszystkich, którzy w swoich ogrodach mają dużo kwiatów, aby te przekwitające podarować na procesję.
  6. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
  7. W następną niedzielę (6.06) będziemy obchodzić 30. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Olsztynie. Ks. Arcybiskup zaprasza wiernych naszej Archidiecezji na Uroczystą Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 11.00 na błoniach przy Krzyżu Papieskim obok stadionu, na terenie parafii M.B. Ostrobramskiej w Olsztynie (ul. Pana Tadeusza).
  8. Na naszej stronie internetowej wakacyjne propozycje dla dzieci i młodzieży.
  9. Zachęcam do lektury Nowego Numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in.
    – duchowym Testamencie Prymasa Wyszyńskiego;
    – o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa.