22. Niedziela zwykła (1.09.2024)

„Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie”.
Faryzeusz to nie kategoria osób, ale ducha. Każdy z nas musi uważać, żeby nie pielęgnować w sobie faryzeusza. Czyny zewnętrzne niejednokrotnie nie oddają prawdziwej intencji. To właśnie serce określa osobę. Dlatego o to serce tak bardzo trzeba się troszczyć.

1. Jutro o godz. 8.00 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz rodzicami i dziadkami, by powierzyć się Bogu, prosić o światło Ducha Świętego na cały rok nauki. Przypominamy, że msza święta w niedzielę o godz. 12.30 jest dedykowana dzieciom. Za tydzień także poświęcenie tornistrów. Już dziś pierwszy numer ziarna dla dzieci.
  2. W tym tygodniu:
    • I-szy czwartek miesiąca – msza święta w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych, spotkanie wspólnoty męskiej o godz. 20.00;
    • I-szy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w tym czasie także możliwość spowiedzi; po mszy świętej spotkanie wspólnoty żeńskiej
    • I-sza sobota miesiąca – o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa, po mszy modlitwa uwielbienia.
  3. W sobotę (7.09) o godz. 13.30 zbiórka ministrantów i wyjazd na gokarty. Będziemy potrzebowali 2-3 tatusiów z samochodami.
  4. W następną niedzielę po mszy świętej o 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych.
  5. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. godne uwagi analizy dot. pomysłów zmian w polskiej szkole. Polecam nie tylko rodzicom.