23. niedziela zwykła (8.09.2024)

Effatha to znaczy: „Otwórz się”. Otwórz się na słuchanie Słowa Boga, które jest w Piśmie Świętym. Warto więc sobie zadać pytanie z jaką uwagą słucham czytań z Biblii w kościele. Co z nich pamiętam? Co Pan Bóg do mnie mówi przez swoje słowo na dany tydzień czy dany dzień.
Wiele osób korzysta z aplikacji w telefonie, aby przeczytać jakie są czytania na Mszy świętej danego dnia. Jeśli ktoś nie ma takiej aplikacji, to warto ją mieć w telefonie, bo to jest konkretny wyraz naszego otwarcia się na Słowo Boże.

1. Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji spotkań z ks. bp Januszem w ramach wizytacji kanonicznej. Przypomnę, że skrót sprawozdania wizytacyjnego jest zamieszczony na stronie parafii.
  2. W poniedziałek o godz. 8.00 odbyła się msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Dziękuję Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom za codzienny trud kształtowania serc i umysłów naszych dzieci. Dziś na mszy świętej o 12.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Po mszy świętej krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W czwartek o 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej.
  4. W sobotę święto Znalezienia Krzyża Świętego. W naszej parafii odpust. Uroczysta msza święta o godz. 17.00. Będziemy także dziękowali za plony i wszystkie Boże dary. Po mszy świętej na placu za plebanią wspólne świętowanie przy grillu i ciastach. Można przynieść coś słodkiego na wspólny stół.
  5. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in.
    • o nowych wytycznych Ministerstwa Zdrowia dotyczących dostępu do procedury przerywania ciąży aborcji,
    • o sensie istnienia zakonów o bardzo surowej regule,
    • wywiad z bp. Arturem Ważnym o ewangelizacji dorosłych dzieci, które porzuciły wiarę.
  6. Jest także nowy numer „Historii Kościoła”