24. Niedziela zwykła (15.09.2024)

„Zejdź mi z oczu szatanie”. A to się musiał Piotr zdziwić. Chciał przecież dobrze. Mówi: „Panie niech to, o czym mówisz, to cierpienie, odrzucenie śmierć, niech to na Ciebie nie przyjdzie!”
Całe życie mamy na to, aby przejść z ludzkiego myślenia na myślenie Boże: uznać, że to, co mądre w oczach tego świata,

w oczach Bożych może okazać się najzwyczajniej głupie.

1. Serdecznie dziękuję za wczorajsze wspólne świętowanie: Kołu Gospodyń Wiejskich z Klebarka Małego za wspaniały wieniec, Klebarkowi Wielkiemu za kosz; Paniom za pyszne ciasta, Panom za pomoc organizacyjną, p. Asi i scholi – za piękny śpiew.
  2. Wczoraj w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka żegnaliśmy śp. Leokadię Swat, żonę p. Stanisława i mamę Damiana z Silic. Jutro o 18.00 dodatkowa intencja od wspólnoty męskiej za śp. Leokadię.
  3. W czwartek o 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej.
  4. W sobotę msza święta w intencji małżeństw i rodzin.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  6. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Historii Kościoła”