27. Niedziela zwykła (5.10.2024)

Niesłowność wobec drugiego jest zawsze brakiem szacunku dla niego. Niesłowny człowiek nie traktuje na serio ani współmałżonka, ani Kościoła, ani Boga. Dotykamy tu słabości wiary. Kto wie, kim jest Bóg, nie będzie Go poprawiał, lecz uczyni wszystko, by współpracować z Nim w łączeniu serc
i budowie domu szczęścia.

1. Dziś po mszy o 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Dziękuję wszystkim uczestnikom nabożeństw różańcowych za dar wspólnej modlitwy. Zapraszamy w dni powszednie o 17.30, w niedzielę o 8.30. Dzieci z całymi rodzinami zapraszamy szczególnie w piątki.
  3. W czwartek spotkanie wspólnoty męskiej o godz. 20.00
  4. W następną niedzielę (13.10) Dzień Papieski i zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli fundusz stypendialny dla młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
  5. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in.: o trwającym Synodzie rozmowa jego uczestnikami: bp Sławomirem Oderem i Julią Osęka.
  6. Już w najbliższy piątek rozpocznie się w naszej parafii „Kurs Nowe Życie”. Warto, aby każdy chrześcijanin chociaż raz w życiu przeżył takie rekolekcje.  Jeszcze dziś do godz. 15.00 można się zapisać. Bardzo gorąco zachęcam do udziału. Uwaga: w związku z rekolekcjami w piątek msza święta o godz. 17.00.