2. Niedziela Adwentu (6.12.2020)

  1. We wtorek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza święta o godz. 18.00
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ceniony rekolekcjonista – ks. dr Piotr Andrukiewicz.
  3. W następną niedzielę po mszy świętej o 12.30, krótkie spotkanie dla rodziców dzieci I-szo komunijnych.
  4. Są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. W ten sposób wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. Z radością informuję o zawiązaniu się w naszej parafii męskiej wspólnoty różańcowej: „Wojownicy Maryi”. Wspólna modlitwa w męskim gronie w kaplicy seminaryjnej w każdy czwartek o godz. 20.00.
  6. W tym tygodniu rozpoczną się prace na wieży kościoła. I etap prac będzie polegał na wymianie zdegradowanych elementów więźby dachowej i uzupełnieniu brakującego łupka. Koszt tych prac wyniesie blisko 10.000 zł. W kolejnym etapie, w okresie wiosennym planujemy uzupełnienie wapiennych blend na ścianach wieży, uzupełnienie obróbek blacharskich, konserwację i malowanie tarcz zegara oraz wykonanie kratownic  okiennych.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę lub wpłacane na konto parafii.
  8. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym kolejna część z cyklu adwentowych rekolekcji oraz o roli kobiet w kościele. Zachęcam także do losowania karteczek ze Słowem Bożym na najbliższy tydzień