II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. W środę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte wg porządku niedzielnego o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Poświęcenie wody, kredy i kadzidła na każdej mszy świętej.
  2. W czwartek, z racji I czwartku miesiąca msza św. w intencji: O nowe powołania kapłańskie i zakonnych. W czwartek także spotkanie wspólnoty męskiej. Temat: wprowadzenie do modlitwy Liturgią Godzin czyli modlitwy brewiarzowej. Spotkanie o godz. 20.00 w kaplicy seminaryjnej.
  3. W następną niedzielę po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  4. Obok Gościa Niedzielnego jest wyłożony tekst obrzędu poświęcenia rodziny i domu. Po każdej niedzielnej mszy świętej jest możliwość poświęcenia przyniesionej wody, którą wykorzystamy do poświęcenia swoich domów.
  5. Jak wiemy, w tym roku nie będzie kolędy, tak jak co roku, gdy ksiądz, idąc od domu do domu, puka do każdych drzwi. Kolęda w tradycyjnej formie będzie jednak możliwa na indywidualne zaproszenie. W miarę możliwości proszę o sąsiedzką współpracę, aby uzgodnić jeden termin kolędy dla rodzin zamieszkujących w tej samej miejscowości.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Karolina Nowacka (Silice) oraz Rafał Kondratowicz (Ełk – parafia Chrystusa Sługi) – zap. 1.