4. Niedziela zwykła

W mieście Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką; uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży”. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego”. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: „Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są mu posłuszne”. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej. (Mk 1,21-28)

OGŁOSZENIA:
1. Jutro uroczystości pogrzebowe śp. Kazimierza Zapały. O godz. 12.00 różaniec w kościele, a następnie o 12.30 msza święta. Serdecznie zapraszam wszystkich do modlitwy dziękczynnej za dar życia Pana Kazimierza, o dar nieba oraz o siły i umocnienie w chrześcijańskiej nadziei dla jego najbliższych. Jutro nie będzie mszy o godz. 18.00

2. W liturgii tego tygodnia
– we wtorek (2.02) – święto Ofiarowania Pańskiego. Przynosimy do świątyni gromnice. To także święto patronalne wszystkich osób konsekrowanych, które w tym dniu wspieramy modlitwą i naszymi ofiarami. W tym dniu zakończenie 40-dniowej modlitwy „Nazaret moim domem: Wspólnie odmówimy akt ofiarowania się rodziny Miłosierdziu Bożemu.

– w środę (3.02) – wspomnienie św. Błażeja, patrona chorych na gardło. Po mszy świętej specjalne błogosławieństwo.
– w piątek (5.02) św. Agaty, patronki kominiarzy, wspomożycielki w czasie pożarów. Na mszy św. poświęcenie chleba św. Agaty.
– W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W te dni wystawienie Najświętszym Sakramentu od godz. 17.30.

Msze święte w tygodniu w kaplicy seminaryjnej.

3. Nasi klerycy rozpoczynają dziś tygodniowe rekolekcje ewangelizacyjne w ośrodku rekolekcyjnym w Dobrym Mieście. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4. W środę o 9.00 rozbieranie choinek, żłóbka i sprzątanie naszej świątyni. Kto może, zapraszamy do pomocy.

5. W następną niedzielę (7.02) po mszy świętej spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Olsztynie Tydzień Małżeństwa. W kościele akademickim w Kortowie msza św. pod przewodnictwem ks. Abpa Józefa Górzyńskiego, homilię wygłosi ks. Marek Dziewiecki. Szczegółowy program całego tygodnia na naszej stronie internetowej.

7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego