5. Niedziela zwykła (rok B)

Jezus po wyjściu z synagogi przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On zbliżył się do niej i ująwszy ją za rękę podniósł. Gorączka ją opuściła i usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest. Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.
(Mk 1,29-39)

OGŁOSZENIA:

1. Serdecznie dziękuję wszystkim Paniom i Panom, którzy w ostatnią środę pomogli w rozbieraniu choinek, żłóbka i sprzątaniu naszej świątyni.
  2. Dziś po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Za tydzień (14.02) po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania
  3. W czwartek (11.02) wspomnienie NMP z Lourdes i Dzień Chorego. Na mszy św. o godz. 18.00 osoby chore, w podeszłym wieku będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
  4. Dziś rozpoczyna się Tydzień Małżeństwa, który potrwa do kolejnej niedzieli. Szczegółowy program jest zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. W tym roku z uwagi na sytuację, większość wydarzeń odbywa się w formie online, dlatego nie jesteśmy ograniczeni ilością osób uczestniczących w kolejnych propozycjach. Zachęcam do udziału.
  5. W Katolickim Zespole Edukacyjnym św. Rodziny rozpoczął się nabór na rok szkolny 2021/2022 do: Katolickiej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Przedszkola św. Rodziny oraz do Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego przy Parafii NSPJ w Olsztynie. Zaproszenie skierowane jest do dzieci i młodzieży, która chciałaby uczyć się i wzrastać w przyjaznym środowisku promującym wartości katolickie.