6. Niedziela zwykła

Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadając na kolana, prosił Go: „Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”. Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: „Chcę, bądź oczyszczony”. Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony. Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił ze słowami: „Uważaj, nikomu nic nie mów, ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich”. Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego. (Mk 1,40-45)

OGŁOSZENIA:
1. Gorące podziękowania dla Pana Stefana Reddiga i jego firmy Red-Max za pomoc w odśnieżaniu parkingów przy kościele.

2. Dziś po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.

3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msza św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 18.00. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
– Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30.
– Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00;

4. Od najbliższej soboty wznawiamy spotkania Laboratorium wiary. Rozpoczynamy cykl rozważań nt. Pisma Świętego. Temat pierwszego spotkania: „Traktat o stworzeniu”. Sobota po mszy świętej o godz. 18.00.

5. Od ponad roku Laboratorium wiary funkcjonuje także w wymiarze wirtualnym na platformie Whatsapp (to rozważania do codziennych Ewangelii, wartościowe materiały, wymiana myśli). W tej  chwili mamy 113 członków, ale zapraszamy kolejnych chętnych. Wystarczy na swoim smartfonie zainstalować aplikację i wysłać smsa do mnie lub ks. Radka z informacją, że już możemy dołączyć nowego członka. Numery do nas na stronie internetowej parafii: www.parafiaklebark.pl.

6. Gorąco polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym kilka ciekawych propozycji o tym, jak dobrze przeżyć Wielki Post.