Uroczystość Trójcy Świętej

 1. Jutro (31.05) Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatnie nabożeństwo majowe.
 2. Od wtorku zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej mszy św.
 3. W każdą środę nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do wypisywania intencji: próśb, podziękowań, abyśmy namacalnie doświadczali wspólnoty i modlitwy jeden za drugiego.
 4. W czwartek (3.06) – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 – główna msza święta, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Trasa jak co roku:
  – Kapliczka przy kościele
  – Krzyż przy drodze od Olsztyna
  – Kapliczka przy szkole
  – Figura Matki Bożej przy plebanii
 5. Dziękuję wszystkim, którzy podejmują się zadania przygotowania procesyjnych ołtarzy. I jeszcze prośba do wszystkich, którzy w swoich ogrodach mają dużo kwiatów, aby te przekwitające podarować na procesję.
 6. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 7. W następną niedzielę (6.06) będziemy obchodzić 30. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Olsztynie. Ks. Arcybiskup zaprasza wiernych naszej Archidiecezji na Uroczystą Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 11.00 na błoniach przy Krzyżu Papieskim obok stadionu, na terenie parafii M.B. Ostrobramskiej w Olsztynie (ul. Pana Tadeusza).
 8. Na naszej stronie internetowej wakacyjne propozycje dla dzieci i młodzieży.
 9. Zachęcam do lektury Nowego Numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in.
  – duchowym Testamencie Prymasa Wyszyńskiego;
  – o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa.