10. Niedziela zwykła (6.06.2021)

  1. Do czwartku trwa tzw. zwyczajowa Oktawę Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To okazja do uczczenia żywej i stałej obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zapraszam na mszę świętą o godz. 18.00 po której krótka procesja eucharystyczna wokół kościoła i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. W tym tygodniu:
    – w piątek (11.06) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu we wszystkich parafiach nastąpi odnowienie aktu poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa. Pierwszy raz miało ono miejsce dokładnie sto lat temu, 3 czerwca 1921 r., po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Zapraszam na mszę św. o godz. 18.00
    – w sobotę (12.06) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  3. W sobotę po mszy świętej spotkanie Laboratorium wiary. Kontynuujemy rozważanie 1 Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian (rozdziały 10-12)
  4. Zachęcam do korzystania z ciekawych i wartościowych propozycji wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje na plakatach na naszej stronie internetowej.
  5. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o kryzysie wiary wśród młodzieży. Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać?