16. Niedziela zwykła (18.07.2021)

1. Serdecznie dziękuję:
    • wszystkim Paniom i Panu Wojciechowi za środowe sprzątanie naszej świątyni;
    • Paniom Urszuli, Jadwidze i Monice za pielęgnację terenu wokół kościoła;
  2. Za tydzień, w niedzielę Dzień Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie. Po mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie poszkodowanych (wielu straciło cały dobytek życia).
  3. W przyszłą niedzielę, 25.07, w dniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.
  4. Z parafii w Klewkach w terminie 30.07 – 1.08 (piątek – niedziela) jest organizowana pielgrzymka do Rywałdu, Torunia, Poznania, Kalisza, Włocławka i Niepokalanowa. Koszt 410 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  5. Zachęcam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in.
    • tekst o Włocławku, miejscu kaźni bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a także o miejscu święceń kapłańskich kard. Stefana Wyszyńskiego;
    • o wyzwaniach duszpasterstwa młodzieży w epoce smartfonów i wirtualnej rzeczywistości na przykładzie formacji w ruchu oazowym.