17. Niedziela zwykła (25.07.2021)

Nikt z nas nie chce żyć w nędzy i głodzie, dlatego każdy chciałby mieć króla, który zapewni pokarm na co dzień. Dlatego reakcja ludzi z dzisiejszej Ewangelii jest uzasadniona. Spróbuj jednak nauczyć się od Jezusa hojności i współczucia.
Cichym bohaterem cudu rozmnożenia chleba jest ów chłopiec, który miał pięć chlebów i dwie ryby. W tle widać też bezradność uczniów, którzy liczą pieniądze zamiast liczyć na Jezusa. Apostołowie wiedzą, że mają za mało, by zaradzić sytuacji, a chłopiec po prostu dzieli się tym, co ma. Kościoła nie buduje się opierając na ludzkich kalkulacjach i własnych siłach. Trzeba liczyć na coś więcej, a właściwie na kogoś więcej. Liczyć przede wszystkim na Boga. Trzeba z pokorą owego chłopca przynieść to, co mamy. A resztę zostawić Bogu.

  1. Serdecznie dziękuję Panu Januszowi Baumannowi za czyszczenie i wymianę spoiny na schodach przy głównym wejściu do kościoła. Paniom Monice, Jadzi, Uli za porządkowanie terenu, Panu Wasylowi za skoszenie trawy.
  2. Dziś Dzień Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach. Po mszy świętej zbiórka do puszek na wsparcie poszkodowanych.
  3. Dziś także przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po każdej mszy świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.
  4. Do wtorku, do godz. 13.00 będzie można oddać zużyty sprzęt AGD i RTV. Sprzęt pozostawiamy na parkingu kościoła przy wjeździe od strony Straży Pożarnej. W ten sposób nie tylko porządkujemy swoje domy, troszczymy się o środowisko, ale także wspieramy misje.
  5. Przypominam, że z parafii w Klewkach w terminie 30.07 – 1.08 (piątek – niedziela) jest organizowana pielgrzymka do Rywałdu, Torunia, Poznania, Kalisza, Włocławka i Niepokalanowa. Koszt 410 zł. Są jeszcze 2 wolne miejsca. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  6. Zachęcam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. komentarz do decyzji papieża Franciszka w sprawie stosowania liturgii trydenckiej.