Wniebowzięcie NMP (15.08.2021)

Maryja – Służebnica Pańska nie koncentruje się na sobie samej,
mimo że w swym łonie nosi Zbawiciela świata.
Staje się także Służebnicą człowieka.
Dziś w modzie są słowa: samorealizacja, sukces, awans.
Starsi ludzie często mówią, że kiedyś  może było biedniej, może było trudniej żyć, ale ludzie byli sobie bliżsi.Teraz wielu nie rozumie tego świata, pogoni za pieniędzmi, sukcesem, karierą
Kiedy koncentruję się na sobie łatwo wpadam w pułapkę samotności i zgorzknienia. I to jest piekło. Samotność.  

Wspólnota miłości to niebo.
Maryjo, pomagaj nam żyć pięknie, pomagaj nam w drodze do nieba aby nasze życie było coraz bardziej dla Boga i drugiego człowieka
.

  1. Wszystkim Paniom za wysprzątanie i piękne udekorowanie kościoła na dzisiejsze święto serdecznie dziękuję.
  2. Dziś po każdej mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów. O godz. 19.00 zapraszam na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny i nasze parafii. Przy figurze Matki Bożej, odmówimy różaniec i odśpiewamy Apel Jasnogórski.
  3. W tym roku przypada 51. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej w ołtarzu maryjnym. Przed rokiem, gdy przypadała 50. rocznica zawierzyliśmy Matce Bożej naszą parafię i nasze rodziny. W najbliższą sobotę (21.08), po mszy świętej o godz. 18.00  odnowimy ten akt zawierzenia i polecimy opiece Maryi naszą parafię i wszystkie rodziny.
  4. W następną niedzielę u naszych sąsiadów w Klewkach odpust ku czci św. Rocha. O godz. 10.00 spod naszego kościoła wyruszy pielgrzymka. Msza święta odpustowa w kościele parafialnym w Klewkach o godz. 11.00. Święty Roch jest patronem chroniącym przed zarazą.
  5. Przyjmujemy zapisy na autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa, Częstochowy, Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 24-26.09.2021 r. (ostatni weekend września). Koszt ok. 550 zł.
  6. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.