21. Niedziela zwykła (22.08.2021)

Adriano Celentano to jeden z najpopularniejszych przedstawicieli włoskiej muzyki rozrywkowej. Do 2009 sprzedano 150 milionów jego płyt na całym świecie. Otóż kilka lat temu w telewizyjnym show zorganizowanym z okazji 40-lecia jego działalności artystycznej, został zapytany o sekret swojej wiernej miłości małżeńskiej, odpowiedział: „Bo tak naprawdę, to nas jest troje…”. Publiczność w studiu nie kryjąc zadowolenia, myślała zapewne o tzw. trójkącie towarzyskim. Rozczarowała się, bo piosenkarz po chwili dodał: „Jest nas troje: moja żona, ja i Jezus. Dlatego jesteśmy razem od wielu lat”.

 1. Dziś u naszych sąsiadów w Klewkach odpust ku czci św. Rocha. O godz. 10.00 spod naszego kościoła wyruszy pielgrzymka. Msza święta odpustowa w kościele parafialnym w Klewkach o godz. 11.00.
 2. W czwartek (26.08) Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszam na mszę św. o godz. 18.00. Ponadto w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Bartłomieja Apostoła; w piątek – św. Monikę; w sobotę – św. Augustyna.
 3. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.00. Podziękowania i prośby można pisać na kartkach i wrzucić do skrzyneczki przy ołtarzu maryjnym.
 4. W najbliższą sobotę (28.08) pielgrzymka do Gietrzwałdu. Tak jak co roku najpierw samochodami dotrzemy do Łupstychu, skąd dalej (ok. 12 km) już pieszo podążymy do Gietrzwałdu. Spotykamy się o godz. 7.00 rano przy kościele.
 5. W przyszłą niedzielę (29.08) o godz. 15.00 w Silicach zostanie odprawiona msza święta w intencji mieszkańców. W imieniu naszych parafian z Silic i własnym serdecznie na tę mszę świętą zapraszam.
 6. Trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa, Częstochowy, Krakowa Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka w dniach 24-26.09.2021 r. Koszt 550 zł. (Wpłaty z początkiem września).
 7. Polecamy nowy, bardzo ciekawy numer Gościa Niedzielnego,
  w którym m.in.:
  • jak uczynić rodzinę środowiskiem żywej wiary,
  • wspomnienie o zmarłym abpie Henryku Hoserze