24. Niedziela zwykła

  1. Serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom, którzy wczoraj pomagali przy pracach porządkowych wokół naszej świątyni.
  2. Wczoraj także odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie „Laboratorium wiary”. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie.
  3. W każdy piątek w naszym sanktuarium Adoracja Najświętszego Sakramentu godz. 17.00-18.00.
  4. Jutro, w poniedziałek po mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej. Z uwagi na przygotowanie do odpustu i parafialnych dożynek serdecznie zapraszamy Państwa Sołtysów z naszych miejscowości.
  5. W przyszłą niedziele (19.09) święto patronalne Podwyższenia Krzyża Świętego. Główne uroczystości odpustowe o godz. 11.00. Od rana kiermasz ciast. Zbieramy ofiary na utrzymanie naszej świątyni (ogrzewanie, kwiaty).
  6. W niedzielę (19.09) w ostródzkim amfiteatrze odbędzie się IX. Koncert Ewangelizacyjny „…by świat usłyszał”. Wystąpią Gabi Gąsior z zespołem Holy Noiz oraz hip-hopowy projekt „Wyrwani z Niewoli”. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny.
  7. Mamy jeszcze 10 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Krakowa. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 1-3 października. Pokoje 2-osobowe z łazienkami. W programie pielgrzymki: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Kalwaria Zebrzydowska, muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, kopalnia soli w Wieliczce, a także Jasna Góra i Niepokalanów. Koszt ok. 500 zł. Wpłaty od przyszłej niedzieli
  8. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest jeszcze kilka egzemplarzy numeru specjalnego poświęconego dzisiejszej beatyfikacji Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Cena 10 zł.