Odpust, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego


Jezus powiedział do Nikodema: „Nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił, Syna Człowieczego. A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony”. (J 3,13-17)

„Modliłem się o zdrowie, abym mógł dokonywać wielkich rzeczy; zostało mi dane kruche zdrowie, abym mógł czynić dobre rzeczy.
Prosiłem o bogactwo, abym mógł być szczęśliwy; otrzymałem ubóstwo po to, abym mógł stać się mądrzejszy.
Prosiłem o siłę, aby ludzie mnie podziwiali i chwalili; otrzymałem słabość po to, abym czuł, że Bóg mi jest zawsze potrzebny.
Prosiłem o wiele rzeczy, po to, abym mógł cieszyć się życiem; otrzymałem życie, abym mógł cieszyć się wieloma rzeczami. 
Nie otrzymałem niczego z tego, o co prosiłem, ale otrzymałem wszystko, co było mi potrzebne.”
Panie, proszę Cię, daj mi to, co potrzebne, aby stać się Twoim naśladowcą. Naucz mnie, Panie, brać mój krzyż na ramiona i kroczyć Twoją drogą, abym umiał tracić swoje życie tu na ziemi i mógł się cieszyć prawdziwą radością życia w Twoim Królestwie.

 1. Główne uroczystości ku czci Krzyża Świętego połączone z parafialnymi dożynkami na mszy świętej o godz. 11.00. Po mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, po której odśpiewamy Hymn „Te Deum” dziękując za plony i wszystkie Boże dary. Po mszy świętej, grill, ciasto, herbata i dalsze wspólne świętowanie.
 2. Dziękuję ks. prof. Marcinowi Wysockiemu za słowo Boże. Dziękuję Wam, Drodzy Parafianie za przygotowanie dzisiejszej uroczystości, za prace porządkowe, za wspaniałe wieńce i kosze dożynkowe, za upieczone ciasta, przygotowanie grilla i wszystkie wspaniałe dary. I serdeczna prośba: nie spieszmy się do domów, skosztujmy ciasta, pobądźmy ze sobą, to świetna okazja, by poznać się lepiej, byśmy jako parafia stawali się wspólnotą.
 3. Dziś w ostródzkim amfiteatrze Koncert Ewangelizacyjny „…by świat usłyszał”. Wystąpią Gabi Gąsior z zespołem „Holy Noiz” oraz „Wyrwani z Niewoli”. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia:
  – w środy Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy ;
  – w czwartki spotkania wspólnoty św. Józefa, godz. 20.00;
  – w piątki Adoracja Najświętszego Sakramentu i relikwii Krzyża Świętego godz. 17.00-18.00.
 5. W najbliższą sobotę (25.09) udajemy się z pielgrzymką samochodową do Stoczka Klasztornego. Zbiórka pod kościołem o godz. 9.00.
 6. Także w sobotę po mszy świętej ok. godz. 18.30 spotkanie Laboratorium wiary. Czytamy i rozważamy Dzieje Apostolskie (rozdz. 3-4). Zapraszamy!
 7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 8. W następną sobotę (1.10) o godz. 4.00 spod naszego Kościoła wyruszamy do Krakowa. Prosimy o wpłaty i podanie numeru PESEL (ubezpieczenie).
 9. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego. W którym wspomnienie o ks. prof. Marianie Borzyszkowskim, wspaniałym duszpasterzu, który w swoich działaniach duszpasterskich wyprzedzał epokę.