26. Niedziela zwykła (26.09.2021)

(Mk 9, 38-43. 45. 47-48)
Apostoł Jan rzekł do Jezusa: „Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami”. Lecz Jezus odrzekł: „Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie”.

  1. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Wam, Drodzy Parafianie, za przygotowanie dożynkowych i odpustowych uroczystości, za wspaniałe wieńce i kosze dożynkowe, za upieczone ciasta, przygotowanie grilla i wszystkie wspaniałe dary. Dziękuję Straży Pożarnej, a także dzielnej ekipie, którą przez całą niedzielę obsługiwała stoiska z ciastami i kiełbaskami. Dziękuję też za wszystkie ofiary złożone podczas kiermaszu na kwiaty i ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy prawie 1.600 zł.
  2. Wczoraj w duchu dziękczynienia za beatyfikację prymasa Stefana Wyszyńskiego nawiedziliśmy sanktuarium Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym. Dziękuję za ten dobry czas wspólnej modlitwy i refleksji.
  3. Dziś po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W najbliższy piątek (1.10) o godz. 4.00 wyruszamy z pielgrzymką autokarową do Krakowa. Prosimy (kto tego nie uczynił) o wpłaty i podanie numeru PESEL (ubezpieczenie). Na wyjazd wraz ze smartfonem zabierzmy słuchawki. Przydadzą się przy zwiedzaniu muzeum Jana Pawła II w Wadowicach.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z uwagi na pielgrzymkę w piątek msza święta o godz. 16.30. W sobotę, jak zawsze o 18.00. Wspólne nabożeństwa różańcowe rozpoczniemy w poniedziałek. Dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę – o 8.30.
  6. Polecam „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Zabierajmy i rozważajmy też słowo Boże. Z wiarą, że to co wylosujemy, może być rzeczywiście Słowem Boga, która do nas kieruje.