29 Niedziela zwykła (17.10.2021)


Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: „Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy”. On ich zapytał: „Co chcecie, żebym wam uczynił?” Rzekli Mu: „Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie”. Jezus im odparł: „Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?” Odpowiedzieli Mu: „Możemy”. Lecz Jezus rzekł do nich: „Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane”. Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: „Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu”. (Mk 10, 35-45)

  1. Dziś w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej w intencji Polski, po mszy świętej o godz. 12.30 procesja różańcowa. Będziemy o wybaczenie grzechów profanacji, o chrześcijańską tożsamość i żywą wiarę dla nas i naszych rodzin oraz za rozpoczynający się Synod Biskupów. Zapraszamy!
  2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę – o 8.30. Dzieci i całe rodziny zapraszamy w piątki.
  3. Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary na ogrzewanie świątyni. Dziękuję także za wszystkie wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać!
  4. W najbliższą sobotę (23.10) planujemy jesienne prace porządkowe na cmentarzu i przy kościele. Wszystkich gorąco zapraszamy do pomocy przy grabieniu liści. Przydadzą się grabie. Kto posiada, proszę zabrać. Zaczynamy o godz. 9.00.
  5. W sobotni wieczór po mszy świętej spotkanie „Laboratorium wiary”. Czytamy i rozważamy Dzieje Apostolskie. (Dz 5). A obok Biblii, z racji na trwający Rok Rodziny, chcemy także zapoznać się przynajmniej z fragmentami „Amoris laetitia”– papieskiej adhortacji o miłości w rodzinie. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone do zabrania do domu książeczki (tzw. workbooki). Przydadzą się na sobotnie spotkanie, ale także w osobistej refleksji w domu.
  6. Polecamy nowe numery czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym m.in. o fenomenie oglądanego przez 50 mln. widzów serialu biblijnego „The Chosen”. W „Miłujcie się” także mnóstwo świetnych tekstów, m.in. rady św. o. Pio o tym jak się modlić, a także głębokie świadectwa nawrócenia.
  7. Obok Gościa Niedzielnego i przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na „wypominki” oraz na msze św. za zmarłych. Podobnie jak w latach ubiegłych, proszę zapisać wybrany dzień tygodnia (od poniedziałku do soboty), w którym chcemy, aby odczytane były imiona naszych zmarłych.