30. Niedziela zwykła (24.10.2021)

Tak jak Bartymeuszowi nam również życie nie oszczędza nieszczęść i upokorzeń. Tak wiele razy czujemy się biedni i moralnie ślepi, upokorzeni brudem i nędzą naszych grzechów. Powinniśmy wtedy wołać: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nad nami!”. Ulituj się nade mną, ponieważ zabiłem moje sumienie poprzez nadużywanie narkotyków, alkoholu, zatracenie się w seksie… Ulituj się nade mną i przywróć wzrok mojej duszy, abym nie był niewolnikiem dóbr materialnych, wygody, pieniędzy. Ulituj się nade mną, bo targają mną pokusy i namiętności, zżera pycha i nienawiść do ludzi. Jezusie, Synu Dawida, ulecz mnie z duchowej nędzy, przywróć wzrok sumieniu i spraw, abym duchowo przejrzał.

  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. Taca w ubiegłą niedzielę wyniosła 2.650 zł, wpłaty na konto 6.500 zł. Razem 9.150, czyli dokładnie tyle, ile wyniósł ostatni rachunek za energię elektryczną.
  2. Dziękuję także za udział w pracach porządkowych na cmentarzu i przy kościele, wczoraj i w ciągu ostatniego tygodnia. Bardzo dziękuję!
  3. Dziś dzień misyjny. Po mszy świętej zbiórka do puszek na potrzeby misji.
  4. Dziś o godz. 14.00 poświęcenie nowej kapliczki w Klebarku Małym.
  5. Spotkanie Rady Parafialnej jutro po mszy świętej, ok. godz. 18.30.
  6. Polecamy prasę katolicką „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz „Miłujcie się”.
  7. Na półce obok prasy oraz przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na „wypominki” oraz na listopadowe msze św. za zmarłych. Przypominam i zachęcam, aby dopisać wybrany dzień tygodnia (od poniedziałku do soboty), w którym chcemy, aby odczytane były imiona naszych zmarłych.
  8. Na parkingu przy naszym kościele znaleziono kluczyk od samochodu.