32 Niedziela zwykła (7.11.2021)

O pobożności nie świadczą liczne pacierze i długie nabożeństwa. O niej świadczy wnętrze naszego serca, serca gotowego do ofiary. Pan Jezus chwali ewangeliczną wdowę, choć inni pewnie dawali więcej do skarbony. Dla Boga nie wielkość ofiary jest najważniejsza, ale szczerość intencji. Ona miała intencję uwielbienia Boga i dokonała tego skromnym, ale jakże znaczącym gestem. Pamiętajmy, że jeśli będziemy czynić wszystko z myślą o Bogu, nasza ofiara będzie mile przyjęta. Ale jeśli robimy coś na pokaz, to już tu, na ziemi, dostajemy zapłatę. Nie liczmy już na zapłatę w niebie. Na niebo zarabiamy tylko i wyłącznie bezinteresownymi czynami. Oby było ich jak najwięcej.

  1. Dziś po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych.
  2. Przez cały listopad msza święta w intencji naszych zmarłych o godz. 18.00.  Przed mszą świętą, o 17.45 – wypominki. Dziękuję za Waszą obecność i wspólną modlitwę w intencji naszych zmarłych.
  3. Serdecznie dziękuję naszym parafianom, którzy zaangażowali się w organizację prowadzonej w tych dniach kwesty na rozbudowę alejek cmentarnych. Zebraliśmy kwotę blisko 3.400 zł, którą przeznaczymy na kontynuację budowy alejek cmentarnych. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  4. W czwartek (11.11) Święto Niepodległości. Uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 17.00. Przed mszą świętą wypominki,
    a po Eucharystii w sali kominkowej naszego seminarium wieczór patriotyczny. W programie: wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, prelekcje, rozmowy przy kawie i cieście. Zapraszam także całe rodziny. To świetna okazja, aby budować wspólnotę wokół ważnych wartości, wspólnie się modlić, ubogacać. Kto może, bardzo proszę zabrać coś dobrego na wspólny stół.
  5. W następną niedzielę po mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  6. Polecamy Gościa Niedzielnego, w którym m.in. na temat sporu o słowa konsekracji, a także wiele ciekawych tekstów ze świata wiary, kultury i nauki. Generalnie zachęcam, aby wykorzystywać czas jesiennych długich wieczorów na wartościową lekturę.