Uroczystość Chrystusa Króla (21.11.2021)

Jedno z wezwań w Litanii do Chrystusa Króla brzmi: „Chryste Królu, Książę pokoju”. To sformułowanie usłyszymy w dzisiejszej prefacji. Usłyszymy, że królestwo Chrystusa to „królestwo prawdy i życia, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”. Włączmy do naszego rozważania i tę ważną sprawę – sprawę potrzeby pokoju, której chce patronować Chrystus. Chwała Bogu, że jest nam dane żyć już wiele lat w pokoju w Europie, ale wiemy dobrze, że od II wojny światowej – jak obliczono – było już ponad 130 wojen lokalnych. Wysłuchaliśmy wielu próśb o pokój z ust św. Jana Pawła II i jego następców. Dzisiaj Kościół wzywa nas do budowania pokoju w rodzinie, w świecie. Ale najpierw musi być pokój w nas. Jeśli nie będzie pokoju w nas, to trudno ufać, że będzie pokój na świecie. Trzeba, żeby każdy zapytał o ten pokój i zrobił stosowne postanowienie, jeśli go nie znalazł.

  1. Wczoraj ok. godz. 15.00 zmarła p. Stanisława Sołkiewicz, nasza parafianka ze Skajbot. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  2. Codziennie przez cały listopad trwamy na modlitwie w intencji naszych zmarłych o 17.45 – wypominki, o godz. 18.00 – msza święta za zmarłych.
  3. W najbliższy piątek (26.11) od godz.17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. A po mszy świętej razem z męską wspólnotą modlitewną zapraszamy na dalsze trwanie przed Najświętszym Sakramentem i rozważanie Męki Pańskiej. Zakończenie o godz. 24.00.
  4. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone w poprzednią niedzielę. Na ogrzewanie świątyni zebraliśmy 1.350 zł., a na pomoc Kościołowi w Libanie 450 zł. Bóg zapłać!
  5. Zachęcam do lektury prasy religijnej:
    • w Gościu Niedzielnym dodatek – płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym wczoraj ks. Janie M
    • w „Małym Gościu” – lampion do samodzielnego wykonania.
  6. Obok Gościa są płyty z katechezą s. Miriam ze o zawierzeniu Trójcy Świętej. Można wziąć za darmo, można też złożyć dobrowolną ofiarę.