4. Niedziela Adwentu (2021.12.19)

  1. Wszystkim kochanym Paniom, które zatroszczyły się o plebanijny stół w czasie rekolekcji bardzo, bardzo dziękuję. Dziękuję naszej scholi za piękny śpiew.
  2. Dziękuję także za wszystkie ofiary przekazywane na rzecz parafii. W minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 1 450 zł.
  3. Dziś przy kościele kiermasz ozdób świątecznych. Wspieramy naszą szkołę w zdobywaniu środków na piec konwekcyjny. Zachęcamy też do udziału w II Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Rodzinna Pocztówka Muzyczna”, szczegóły na stronie FB szkoły.
  4. Przed nami święta. Jutro, od godz. 8.00 ustawianie choinek i żłóbka. Po południu, od godz. 14.00 wieszanie dekoracji świątecznych. Zapraszamy do pomocy.
  5. Bardzo proszę zgłaszać osoby chore i w podeszłym wieku, które chciałyby przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć komunię świętą. Odwiedziny chorych w środę przed południem.
  6. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano msza św. o godz. 9.00. Wieczorem zasiądziemy do Wigilii. Pamiętajmy o samotnych. Zatroszczmy się o religijną oprawę: odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa za rodzinę, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie. O 24.00 zapraszamy na pasterkę. W zakrystii można nabyć świece wigilijne i opłatki.
  7. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w ciągu dnia msze święte o godz. 11.00 i 12.30 (nie będzie mszy św. o godz. 9.00).
  8. Polecam nowym numer „Gościa Niedzielnego” wraz z płytą CD, na której kolędy w pięknym wykonaniu sióstr karmelitanek.