Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12.2021)

Zawsze, gdy uśmiechasz się do swojego brata, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, gdy pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie,
zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

Drodzy Parafianie!
Niech Wasze serca
poczują się w te święta

wdzięczne, radosne
i obdarowane narodzonym Jezusem,

Jego pokojem i przemieniającą miłością.
ks. Radosław i ks. Wojsław

  1. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy włączyli w przygotowanie naszej świątyni na święta: za wysprzątanie kościoła; za ustawienie szopki, przywiezienie, obsadzenie choinek i dekorację Kościoła, za piękne kwiaty. Niech Pan Bóg Wam wynagrodzi!
  2. W pierwszy dzień Świąt msze święte o godz. 11.00 i 12.30. W niedzielę, drugi dzień świąt – Święto Świętej Rodziny. Msze święte, jak w każdą niedzielę, o godz. 9.00. 11.00. 12.30.
  3. Aby kultywować, ocalić od zapomnienia przepiękną, wielowiekową, polską tradycję wspólnotowego śpiewania kolęd, zachęcamy do udziału w I Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Warmińskie Kolędowanie”, który odbędzie się dnia 15 stycznia 2022 r. w Domu Kultury w Klewkach. Regulamin i więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.
  4. Zachęcamy też do udziału w II Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Rodzinna Pocztówka Muzyczna”, organizowanym przez naszą szkołę. Szczegóły na stronie FB szkoły.
  5. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.
    • W „Gościu Niedzielnym” płyta CD z czterema Ewangeliami. To pierwsza z dwunastu płyt z kolekcji Biblia Audio. Kolejne będą raz w miesiącu w 2022 r. Biblia audio, to plejada polskich aktorów (w zasadzie wszyscy czołowi polscy aktorzy), specjalnie skomponowana muzyka, angażujące i pełne głębi efekty dźwiękowe. Świąteczny „Gość Niedzielny” w powiększonej objętości kosztuje 10 zł.
    • W „Miłujcie się” Jak się spowiadać?” – praktyczny przewodnik objaśniający pięć warunków dobrej spowiedzi, historia nawrócenia i uzdrowienia Piotra z nałogów, dająca nadzieję, że każde małżeństwo i każda rodzina może być uratowana i wiele innych.