4. Niedziela zwykła (30.01.2022)

Słowo, które Bóg od tylu już wieków kieruje do ludzkości, bywa nieustannie odrzucane i lekceważone. Los Bożych wysłańców, proroków, jest przygnębiająco podobny: towarzyszą im ciągłe prześladowania, których szczytem i jakby dopełnieniem będzie uśmiercenie Syna Bożego.
Ewangelia pokazuje nam dzisiaj, że już od samego początku podnosi się przeciw Jezusowi ludzki opór. Ale zwycięstwo należy do miłości. Dzisiejsza liturgia słowa pozostaje pod wpływem wspaniałego hymnu św. Pawła, ukazującego w niezrównany sposób wielkość i moc miłości. Trzeba nam się na nią otworzyć, bo Bóg jest miłością.

 1. W liturgii tego tygodnia:
  • W środę (2.02) święto ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Przynosimy do świątyni gromnice. To także święto patronalne wszystkich osób konsekrowanych, które w tym dniu wspieramy modlitwą i naszymi ofiarami. Przypominam, że w każdą środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam, abyśmy zapisywali intencje modlitewne, które chcemy przedstawiać Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To także forma modlitwy wstawienniczej, kiedy modlimy się także w intencjach innych.
  • w czwartek (3.02)  wspominamy św. Błażeja, patrona chorych na gardło. Po mszy świętej specjalne błogosławieństwo.
  • w piątek, pierwszy piątek miesiąca. Jak w każdy piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Przed mszą świętą Koronka do Miłosierdzia Bożego i litania do Krzyża Świętego.
  • w sobotę (5.02) św. Agaty, patronki kominiarzy, wspomożycielki w czasie pożarów. Na mszy św. poświęcenie chleba św. Agaty.
 2. W sobotę o 9.00 rozbieranie choinek i żłóbka. Kto może, zapraszamy do pomocy.
 3. W sobotę Laboratorium wiary. Będziemy rozważać 13 i 14 rozdział Dziejów Apostolskich.
 4. W nowym „Gościu Niedzielnym” m.in. o nowej podstawie programowej historii dla szkół średnich i nowym przedmiocie historia i teraźniejszość.