5. Niedziela zwykła (6.02.2022)

Piotr był dobrym rybakiem. Wiedział, że jeśli ryba nie bierze w nocy, to tym bardziej nie bierze w ciągu dnia. Miał za sobą noc bezowocnej pracy. Mówi o tym Jezusowi: „Mistrzu, przez całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili”. Nieco odpoczął, słuchając Jezusa, który wybrał jego łódź, by z niej nauczać. Po zakończeniu kazania i rozesłaniu ludzi Jezus polecił Piotrowi: „Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów”. Mimo dużego doświadczenia uczeń uznał autorytet Mistrza: „Na Twoje słowo zarzucę sieci”. I zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że ich sieci zaczynały się rwać. Mądrość Piotra polegała na tym, że zawierzył Jezusowi. On rozumiał, że nie wolno się w życiu posługiwać w sposób uparty własnymi miarami. Trzeba się liczyć z mądrością innych i trzeba się tej mądrości uczyć. To jest cenna droga doskonalenia mądrości. Ten, kto jest uparty i ślepo obstaje przy swoim, popełnia błędy. Rozeznanie ludzi mądrzejszych od nas jest jednym z cennych przymiotów ducha. Ten, kto ich dostrzega, każdego dnia potrafi doskonalić swoją mądrość.

  1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Paniom i Panom za sprawną akcję rozbierania choinek, żłóbka i sprzątania kościoła.
  2. W przyszłą niedzielę miesiąca taca na ogrzewanie Kościoła. W tym tygodniu opłaciliśmy rachunek za grudzień i styczeń na kwotę 8.035 zł.
  3. W piątek NMP z Lourdes. W tym dniu osoby chore, w podeszłym wieku będą mogły przyjąć sakrament chorych. Zatroszczmy się o naszych seniorów i chorych, aby mogli w tym dniu uczestniczyć we mszy świętej. Bardzo proszę zgłaszać chorych, którzy chcieliby odwiedzin księdza w pierwsze piątki miesiąca.
  4. W tym tygodniu spotkanie wspólnoty męskiej, jak zawsze, w czwartek o godz. 20.00. Spotkanie wspólnoty żeńskiej wyjątkowo w sobotę po mszy świętej.
  5. Dziś rozpoczyna się Tydzień Małżeństwa. Zachęcam wszystkich małżonków do skorzystania z bogatej oferty duchowej, kulturalnej, edukacyjnej. Jeszcze dziś w Kortowie po mszy świętej o godz. 14.00  w Kościele Akademickim w Kortowie konferencja Igi i Konrada Grzybowskich. Są jeszcze wolne miejsca na randkę taneczną (w środę), teatr improwizowany (w czwartek, bilet 60 zł), koncert chóru Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Trio Alicji Kucharzewskiej (w piątek, wstęp wolny). Bardzo, bardzo polecam!
  6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych