7. Niedziela zwykła (20.02.2022)

Bóg, który jest miłością, wzywa nas dzisiaj do miłowania naszych nieprzyjaciół. Nie ma chyba rzeczy, która byłaby bardziej trudna, a jednocześnie bardziej konieczna. Bo któż potrzebuje miłości, jeśli nie ten, komu jej brakuje? Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filizoficzno-etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół.

  1. Dziś po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  2. Wczorajsza nawałnica pozostawiła skutki zarówno na kościele (pozrywane i podniesione dachówki na dachu kościoła, złamane drzewo), ale także na cmentarzu (złamany konar drzewa stojącego przy drodze powiatowej uszkodził kilka nagrobków i ogrodzenie cmentarza, a także linię energetyczną od tej samej stacji transformatorowej, z której zasilana jest parafia).
  3. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 2130 zł,  a na konto parafii wpłynęło 700 zł. Bóg zapłać!
  4. W najbliższą sobotę w naszym kościele czuwanie modlitewne. Włączamy się o ogólnopolską akcję modlitwy za Polskę, także w intencji pokoju („Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”). Rozpoczęcie o godz. 21.00.
  5. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o kryzysie szkolnej katechezy i o pełnej wątpliwości drodze synodalnej w Niemczech.