8. Niedziela zwykła

To jest bardzo aktualne, że my chcielibyśmy wszystkich naprawiać, wyciągać nie tylko drzazgę, ale nawet coś, czego nie ma, a jednocześnie zapominamy o sobie. Człowiek w życiu ma za zadanie naprawić przede wszystkim siebie, nawrócić samego siebie. Zostaw innych innym albo pomóż im dopiero wtedy, kiedy ty będziesz doskonały. Oczywiście nie da się być doskonałym absolutnie, ale jest to niesamowite wezwanie, że musisz bardzo, bardzo dbać o siebie, zanim będziesz miał czelność drugiemu zwracać uwagę.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za błyskawiczną i ofiarną pomoc przy usuwaniu skutków nawałnic. Szczególne podziękowania dla Panów Janusza i Zbigniewa Baumannów, Tomasza Pawłowskiego i wszystkich naszych strażaków za naprawę dachu Kościoła oraz akcję bezpiecznego usunięcia złamanych drzew i konarów. Dziękuję Panu Krzysztofowi Ramowskiemu za usunięcie powalonych drzew na cmentarzu i przy kościele.
 2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msza św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 18.00. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  • Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30.
  • Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00
 3. Od tej środy, od momentu agresji Putinowskiej Rosji na Ukrainę żyjemy w innej rzeczywistości. Dziękuję wszystkim licznie przybyłym na wczorajsze czuwanie modlitewne w intencji Polski, Ukrainy i pokoju na świecie. Dziękuję za zgłoszenie gotowości przyjęcia rodzin ukraińskich pod swój dach. Taką gotowość już zgłosiło pięć rodzin z naszej parafii.
 4. Wspólnota seminaryjna odpowiadając na potrzeby mieszkańców Ukrainy organizuje zbiórkę rzeczy pierwszej potrzeby: pieluchy, ubranka dla dzieci, artykuły higieny osobistej, koce, śpiwory, batony. Rzeczy są zbierane w budynku WSD Hosianum w Olsztynie-Redykajnach oraz w domu formacyjnym w Klebarku Wielkim codziennie od 8:00 do 20:00. Seminarium przyjmie także uchodźców pod swój dach.
 5. Dziś i w Środę Popielcową w całej Polsce zbiórka do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
 6. W środę popielcową od godz. 8.00 do 20.00 w kaplicy seminaryjnej możliwość nawiedzenia relikwii bł. Karola Acutis’a. O 21.00 rozpocznie się różaniec w intencji pokoju na świecie.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek msza święta w intencji powołań i o uświęcenie kapłanów. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu i spowiedź.
 8. W sobotę spotkanie Laboratorium wiary. Będziemy rozważać Dz 15.
 9. Są nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się”. Zachęcam do lektury.