2. Niedziela Wielkiego Postu (13.03.2022)

Nie wiemy, co przyniesie jutrzejszy dzień, rozpoczęty tydzień. Nikt z nas nie wie, co go czeka. Góra Tabor wzywa do obudzenia się, tak jak uczynili to apostołowie, którzy tam wyszli. Musimy usłyszeć wszystko, czego chce od nas Bóg. A tym, którym będzie ciężko wchodzić na swoją „górę”, zostawiam słowa znanego pisarza chrześcijańskiego Tomasza Mertona:
Wierzę, że życie nie jest przygodą, którą można przeżywać według zmieniających się prądów mody, ale w pełnym zapału wypełnianiu planu, jaki Bóg ma w stosunku do każdego z nas: planu miłości, która przemienia nasze ludzkie życie. Wierzę, że największą radością człowieka jest spotkanie z Jezusem Chrystusem, Bogiem-człowiekiem. W Nim wszystko: nędza ludzka, grzechy, historia, nadzieja – nabiera nowego wymiaru i znaczenia. Wierzę, że człowiek może się odrodzić do prawdziwego i godnego życia w każdym momencie swej egzystencji. Wypełniając do końca wolę Bożą, może nie tylko stać się wolny, ale także zwyciężać zło.

  1. Przypominamy i zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30.
    • Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00
  2. Dziś po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Za tydzień spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  3. Organizujemy wspólne wyjście na film „Cud z Gauadelupe”. Najbliższa środa (16.03) – Multikino (Galeria Warmińska), godz. 19.00. Zapisy u mnie lub u p. Agnieszki Miłaszewicz.
  4. W sobotę po mszy świętej spotkanie „Laboratorium wiary”. Kontynuujemy rozważanie Dziejów Apostolskich (rozdziały 16-17). Zapraszamy!
  5. Zachęcamy do lektury prasy. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. w wielkopostnym cyklu rozważań o grzechu chciwości. Jest także dodatkowy specjalny numer Gościa Niedzielnego o św. Ojcu Pio. Cena 10 zł.