3. Niedziela Wielkiego Postu (20.03.2022)

Księga Wyjścia przypomina nam dzisiaj niezwykłe zdarzenie z życia Mojżesza. Zobaczył krzew płonący ogniem, ale od tego ognia krzew nie spłonął. Mojżesz usłyszał głos Boga: „Nie zbliżaj się tu. Zdejm sandały z nóg” (Wj 3,5). Dla nas jest to wskazanie, że i my – jeśli mamy przybliżyć się do Boga – to musimy „zdjąć obuwie”, czyli pozbyć się tego, co nie pasuje do spotkania z Bogiem, szczególnie pozbyć się bożków, do których jesteśmy – niestety – przywiązani. To odrzucenie to nic innego jak nasze nawrócenie.
O konieczności nawrócenia mówi nam sam Chrystus. Słyszeliśmy przed chwilą te mocne słowa zapisane w Ewangelii Łukaszowej: „Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie”

1. Dziś po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  2. W najbliższy piątek (25.03) w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Piotr Dernowski – duszpasterz akademicki, biblista, autor cotygodniowych komentarzy do czytań mszalnych w Radiu Plus. W piątek zapraszamy już na godz. 17.00. Wtedy, w jedności  z Ojcem świętym Franciszkiem, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 nabożeństwo Drogi krzyżowej a o 18.00 msza święta z nauką rekolekcyjną. Zakończenie rekolekcji w niedzielę.
  3. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest jeszcze dodatkowy specjalny numer Gościa Niedzielnego o św. Ojcu Pio.