Święto Miłosierdzia Bożego (24.04.2022)

22 lata temu, 30 kwietnia 2000, w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił Święto Miłosierdzia Bożego. Było to wypełnienie prośby Jezusa: „Pragnę, aby było święto Miłosierdzia. Chcę, aby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia”. Nie tak dawno – w Wielki Czwartek uroczyście obchodziliśmy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, w Wielką Sobotę, kiedy odnawialiśmy przyrzeczenia chrzcielne, obchodziliśmy pamiątkę ustanowienia Chrztu świętego. Natomiast dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego jest najlepszą okazją do uczczenia pamiątki ustanowienia sakramentu pokuty i pojednania. Dziś szczególnie dziękujmy za dar Bożego Miłosierdzia.

  1. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. Bóg zapłać!
  2. W czwartek spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00.
  3. W piątek po mszy świętej spotkanie Wspólnoty Żeńskiej. Temat spotkania: „Bóg mnie ukochał”.
  4. Zapowiedzi przedślubne:
    • Patrycja Kobus (zam. Klebark Wielki) oraz Mateusz Rudziński (zam. Pruszcz Gdański)  – zapowiedź 3.
    • Zuzanna Żuchowska (zam. Olsztyn) oraz Szymon Stocki (zam. Patryki) – zapowiedź 1.
  5. Polecam nowe numery „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.