3. Niedziela Wielkanocna (1.05.2022)

Jakże trudne dla św. Piotra było dopytywanie się Chrystusa o jego miłość! Zadanie trzy razy pytania: „Czy miłujesz Mnie?” powodowało coraz większe zniecierpliwienie ucznia Jezusowego. Czyżby Mistrz nie dowierzał, że jest miłowany nad wszystko. Trudno do końca pojąć ten przedziwny dialog. Jest on niezrozumiały dla tych, którzy nie uświadamiają sobie, czym jest miłość. Martin Buber napisał kiedyś, że „uczucia się ma, miłość natomiast jest faktem, który się tworzy”. Chrystus doskonale wiedział, że łatwo się mówi „kocham”, ale trudniej udowadnia się to czynem. Miłość ma charakter dynamiczny, podlega ciągłej zmianie.
Święty Piotr zrozumiał tę prawdę o wiele później, kiedy oddawał życie za Chrystusa. Nie zdał bowiem wcześniej egzaminu na dziedzińcu świątynnym, gdzie zdradził Mistrza, któremu deklarował swoją miłość.

 1. Serdecznie dziękuję Panom: Januszowi Baumannowi i Tomaszowi Pawłowskiemu za odnowienie krzyży: na cmentarzu i za cmentarzem. Wspólnocie męskiej dziękuję za pomoc przy rozbieraniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, w tygodniu o godz. 17.30. Prośba do wszystkich: zatroszczmy się o kapliczki i krzyże przydrożne. To świadectwo naszej wiary. Niektóre są przepięknie zadbane, inne na taką troskę jeszcze czekają.
 3. We wtorek (3.05) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski  i Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Msze św. o 9.00 i 11.00.
 4. W środę, 4 maja wspominamy św. Floriana, patrona strażaków. Msza święta w intencji naszych Strażaków – Ochotniczej Straży Pożarnej „Pomoc Maltańska” w Klebarku Wielkim o godz. 18.00.
 5. W czwartek spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, o 18.00 msza święta, a po niej próba liturgiczna. Uroczystość I Komunii świętej w niedzielę (22.05). Rocznica I Komunii świętej w niedzielę (5.06).
 6. W następną niedzielę, po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii we wtorek 21.06. Sakramentu udzieli bp Janusz Ostrowski
 7. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca.
 8. W sobotę po mszy świętej spotkanie Laboratorium wiary. Rozważamy kolejne rozdziały księgi Dziejów Apostolskich (Dz 24-26)
 9. Zapowiedzi przedślubne: Zuzanna Żuchowska (zam. Olsztyn) oraz Szymon Stocki (zam. Patryki) – zapowiedź 2.
 10. Polecam nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Bieńkowska (z domu Zapała). Przez ostatni okres życia mieszkała w Niemczech,  wcześniej przez wiele lat była naszą parafianką. We wtorek, 3 maja o godz. 9.00 msza święta w jej intencji.