6. Niedziela zwykła (22.05.2022)

W miarę, jak zbliżają się uroczystości Wniebowstąpienia i Zesłania Du­cha Świętego, słowa Ewangelii wprowadzają nas coraz głębiej w tajemnicę Jezusa. Jego fizyczne odejście było potrzebne, by przygotować inne, peł­niejsze przyjście w Duchu. Ten właśnie Duch Jezusa, Duch Święty, daje nam dziś zrozumienie słowa Pańskiego.

 1. Wszystkim Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych serdecznie dziękuję za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej uroczystości.
 2. Dziś na mszy świętej o 12.30 uroczystość I Komunii świętej. Od poniedziałku do piątku dla dzieci pierwszokomunijnych trwa „biały tydzień”. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzicami i całymi rodzinami. W sobotę, na zakończenie „białego tygodnia” udamy się do Gietrzwałdu. Msza święta w Bazylice gietrzwałdzkiej o godz. 12.00. Dojeżdżamy indywidualnie lub pieszej pielgrzymce.
 3. W najbliższą sobotę (28.05) wyruszamy z naszą parafialną pielgrzymką do Gietrzwałdu. Tak jak co roku, najpierw samochodami dotrzemy do Łupstychu, skąd dalej (ok. 12 km) już pieszo podążymy do Gietrzwałdu, aby dotrzeć na mszę świętą na godz. 12.00. Spotykamy się o godz. 7.00 rano przy kościele.
 4. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o 12.30 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i organizacyjne dla rodziców.
 5. Także w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 msza święta w Patrykach w intencji mieszkańców.
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • Monika Dobczyńska (zam. Silice) oraz Bartosz Pytel
            (zam. Gdynia) – zapowiedź 2.
  • Ewa Mergalska (zam. Lidzbark Warmiński) oraz Paweł Piórkowski   (zam. Klebark Mały) – zapowiedź 1.
 7. Polecamy nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.