Niedziela Zesłania Ducha Świętego (5.06.2022)

Żyjemy w czasach, kiedy wydawać się może, że zło jest bezkarne, że wręcz kpi sobie z dobra.
Świat jest rozdarty: stojące naprzeciw siebie wojska, zwalczające się partie, konflikty pokoleń, rozbite rodziny, wewnętrzne rozdarcie ludzkiego serca.
Nie przezwyciężymy tego wszystkiego o własnych siłach. Jedność jest darem, darem Ducha Świętego.
Otwórzmy się na przyjęcie Go i pozwólmy Mu w nas działać. Duch Święty jest Duchem jedności: zmartwychwstały Chrystus posyła Go do nas, by złączyć nas ze sobą i z Ojcem.
Tylko jedność z Bogiem zapewnia człowiekowi ład i harmonię
w nim samym oraz w otaczającym go świecie.

1. W liturgii tego tygodnia:
    • w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,
    • w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
    • w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego kapłana,
  2. Jutro spotkanie Rady Parafialnej. Członków Rady serdecznie zapraszam po mszy świętej o godz. 18.00.
  3. W następną niedzielę po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. Sprawy gospodarcze:
    • w tym tygodniu rozpoczną się prace na cmentarzu (rozbudowa alejek w części południowej, nowa aranżacja przestrzeni wokół krzyża na części północnej);
    • zamówiliśmy figury Pana Jezusa na dwa krzyże (na cmentarzu oraz przy bocznym wejściu do kościoła) – koszt 1.000 zł.
    • w tamtym tygodniu została przeprowadzona naprawa i konserwacja mechanizmów zegara i dzwonów – koszt 3.200 zł.
    • mamy jeszcze do opłacenia ostatni za sezon grzewczy rachunek za ogrzewanie kościoła – 4.200 zł.
  5. Taca w najbliższą, drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na te cele. Dziękuję za każdą ofiarę składaną na utrzymanie parafii.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Ewa Mergalska (zam. Lidzbark Warmiński) oraz Paweł Piórkowski (zam. Klebark Mały) – zap. 3.
  7. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” kolejna płyta Biblia Audio, na której księga Dziejów Apostolskich i sześć listów św. Pawła.