Uroczystość Trójcy Świętej (12.06.2022)

Uroczystość Najświętszej Trójcy skłania nas do szczególnej zadumy nad tajemnicą Boga. Większość ludzi zatrzymuje się na samym progu tej tajemnicy, nie wychodząc poza kwestię istnienia czy nieistnienia Najwyższej Istoty. Ale wierzyć, że Bóg istnieje to jeszcze nie wszystko. Objawienie mówi nam coś więcej, ukazując Go jako wspólnotę miłości, pełną życia jedność osób. Prawdziwe, doświadczenie Boga, do którego wszyscy jesteśmy wezwani, jest wejściem w tę wspólnotę.
Jakże ubogie jest nasze życie religijne, jeśli nie pozwalamy, aby stawało się ono uczestnictwem we wspólnocie życia osób Boskich. Dziś w czasie tej Eucharystii ku czci Trójcy Świętej otwierajmy się na obecność i działanie Boga Ojca, Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego.

 1. Dziś po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a przy kościele dla dziewczynek próba sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała.
 2. W czwartek (16.06) – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 – główna msza święta, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa, jak co roku:
  • kapliczka przy kościele
  • krzyż przy drodze od Olsztyna
  • kapliczka przy szkole
  • figura Matki Bożej przy plebanii
 3. Dziękuję wszystkim, którzy podejmują się zadania przygotowania procesyjnych ołtarzy. I prośba do wszystkich, którzy w swoich ogrodach mają kwiaty, aby te przekwitające podarować na procesję.
 4. Przypominamy, że:
  • w każdą środę nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do wypisywania intencji: próśb, podziękowań, abyśmy namacalnie doświadczali troski i modlitwy jeden za drugiego.
  • w każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. 2. Olsztyńska Drużyna Harcerek im. Danuty Siedzikówny „Inki” serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane dziewczynki w wieku 10-12 lat na zbiórkę harcerską, która odbędzie się na plebani za tydzień 19.06. o godz. 13.30. Zbiórkę poprowadzą harcerki.
 6. Zapowiedzi przedślubne: Krystian Mierzejewski (Klebark Wielki) i Malwina Bujniewicz (Olsztyn) – zap. 1.
 7. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. o duchowej sytuacji w Europie. Ciekawe Analizy prof. Josepha Weilera. Jest także „Gość Extra” poświęcony cudom Eucharystycznym, a w nim między innymi o jednym z najbardziej spektakularnych cudów w dziejach Kościoła, o świętych, którzy miesiącami żyli, karmiąc się wyłącznie Komunią Świętą, o cudach w Sokółce i Legnicy. Cena 12 zł.