12 Niedziela zwykła (19.06.2022)

Iść za Jezusem to zaprzeć się samego siebie i stracić swe życie z Jego powodu. Jedynie w Nim jest prawdziwe życie, które otrzymują wszyscy wierzący w Niego.

  1. W najbliższy wtorek (21.06) w naszej parafii uroczystość bierzmowania. Sakramentu udzieli bp Janusz Ostrowski. Wszystkich zapraszam do udziału w tej uroczystości i do modlitwy za naszą młodzież. Wtorek godz. 18.00. Dziś po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla bierzmowanych. Jutro po mszy świętej spowiedź i próba liturgiczna.
  2. Harcerki z 2. Olsztyńskiej Drużyny Harcerek im. Danuty Siedzikówny „Inki” zapraszają wszystkie zainteresowane dziewczynki w wieku 10-12 lat na zbiórkę harcerską. Dziś godz. 13.30 na plebani.
  3. W piątek 24.06 nakładają się dwie uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa i Narodzin św. Jana Chrzciciela. O godz. 8.00 msza święta na zakończenie roku szkolnego. W imieniu naszej szkoły serdecznie zapraszam do modlitwy dziękczynienia za miniony rok szkolny oraz w intencji dobrych i bezpiecznych wakacji.
    Wieczorem obchody Nocy Świętojańskiej. Msza święta ku czci św. Jana Chrzciciela o godz. 21.00. Po mszy tradycyjnie procesja z figurą św. Jana i z pochodniami do jeziora.
  4. W sobotę po mszy świętej Laboratorium wiary. Serdecznie zapraszam!
  5. W przyszłą niedzielę o 12.30 w naszej parafii równolegle dwie msze święte. Jedna tu w kościele w intencji dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, druga – odpustowa w naszej kaplicy w Skajbotach (z racji przypadającej w piątek Uroczystości  Najświętszego Serca Pana Jezusa).
  6. Zapowiedzi przedślubne: Krystian Mierzejewski (Klebark Wielki) i Malwina Bujniewicz (Olsztyn) – zap. 2.
  7. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii. W ubiegłą niedzielę na tacę zebraliśmy 2300 zł + 1200 zł. wpłaty na konto. Bóg zapłać!
  8. W nowym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać o owocach adoracji Najświętszego Sakramentu, o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu. Jest jeszcze „Gość Extra” poświęcony cudom Eucharystycznym i nowy numer „Miłujcie się”.