14. Niedziela zwykła (3.07.2022)

Chrześcijanin, wzorem Apostołów, jest powołany do głoszenia Dobrej Nowiny. Każdy może to robić w najprostszy z możliwych sposobów; świadectwem własnego życia. I chociaż może nas spotkać w związku z tym uznanie i podziw, to jednak częściej napotkamy trudności, brak zrozumienia i odrzucenie. I tak jak uznanie ze strony ludzi nie może być naszym celem, podobnie odrzucenie z ich strony nie może być dla nas powodem zniechęcenia. Jezus wskazuje na ostateczny cel naszych działań: Cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie. Możemy zostać odrzuceni, wykpieni i opuszczeni przez ludzi, ale nigdy przez Chrystusa.

  1. W tym tygodniu krzyże przy kościele i na cmentarzu otrzymały figury Pana Jezusa. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia serdecznie dziękuję.
  2. W najbliższy, pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołanie kapłańskie, a w przyszłą niedzielę (tak jak w każdą drugą niedzielę miesiąca) o godz. 11.00 msza święta w intencji naszej Ojczyzny.
  3. W sobotę po mszy świętej spotkanie „Laboratorium wiary”. Rozpoczynamy lekturę bardzo konkretnego w swoim przesłaniu listu św. Jakuba Apostoła. Na najbliższym spotkaniu rozważymy dwa pierwsze rozdziały. Zapraszamy!
  4. Zapowiedzi przedślubne: Aleksandra Szymanowska (Niedźwiedź, par. Ramsowo) i Jacek Dobrosielski (Klebark Wielki) – zap. 1.
  5. W nowym Gościu Niedzielnym, warto przeczytać m.in. o wątpliwościach w wierze i co robić, gdy się pojawiają. W dodatku warmińskim wywiad z ks. Dawidem Szczepkowskim i propozycje rekolekcji wakacyjnych w Ośrodku Odnowy w Duchu Świętym w Dobrym Mieście.
  6. W tym tygodniu odeszła do Pana Aneta Nigbur z Klebarka Małego. Uroczystości pogrzebowe jutro o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…