15. Niedziela zwykła (10.07.2022)

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy skierowane do Pana Jezusa pytanie: „Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”
Czy jest to również nasze pytanie? Czy zależy nam na tym, aby poznać drogę do życia wiecznego? Inaczej bowiem Chrystusowa odpowiedź przejdzie obok nas, nie wywołując żadnego echa.

Dziś szczególnie módlmy się o wyobraźnię miłosierdzia.

1. W poniedziałek święto św. Benedykta patrona Europy, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:
    • wspólnota męska – czwartek, godz. 20.00;
    • wspólnota żeńska – piątek, po mszy świętej ok. 18.30. Temat spotkania: „Za wszystko dziękujcie. Nieustanne się módlcie!”.
  3. Trwają wakacje, zadbajmy o to, aby tak organizować zajęcia wakacyjne, by nie zabrakło w nich czasu na codzienną modlitwę i mszę św. w niedzielę. Pamiętajmy, aby zadbać o godny strój w kościele podczas nabożeństw i zwiedzania.
  4. 31 lipca wyrusza XXXIX Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Spotkanie dla pielgrzymów dziś o godz. 17.30 w Oratorium przy kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka (ul. Wyszyńskiego).
  5. Zapowiedzi przedślubne:
    • Aleksandra Szymanowska (Niedźwiedź, par. Ramsowo)
      i Jacek Dobrosielski (Klebark Wielki) – zap. 2.
    • Katarzyna Rosiak (Dywity)
      i Michał Pawłowski (Klebark Wielki) – zap. 1.
  6. W nowym Gościu Niedzielnym kolejna płyta z cyklu „Biblia Audio”. W numerze też klika ciekawych artykułów: o Związku Harcerstwa Polskiego, które odchodzi od chrześcijańskich korzeni, o mądrości św. Benedykta i jego ponadczasowej regule życia.