16. Niedziela zwykła (17.07.2022)

Ewangelia dzi­siejsza mówi o przyjęciu Chrystusa przez dwie niewiasty. Każda z nich uczyniła to na swój sposób, lecz tylko jedna pojęła, co jest naprawdę istot­ne, kiedy Pan do nas przychodzi.
Narzekamy czasami, że Bóg pozostaje dla nas niedostępny. Tymczasem słowo Boże wskazuje nam wyraźnie, jakiej postawy potrzeba z naszej strony,  abyśmy mogli spotkać się z Panem.

1. W tym tygodniu nie będzie mszy świętej w poniedziałek, wtorek i czwartek.
    a)  w środę – przed mszą nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy
    b)  w piątek – święto św. Marii Magdaleny – od  17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
    c) w sobotę – po mszy świętej spotkanie „Laboratorium wiary”
  2. W przyszłą niedzielę z racji nadchodzącego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. będzie modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów.
  3. Zapowiedzi przedślubne:
    • Aleksandra Szymanowska (Niedźwiedź, par. Ramsowo)
      i Jacek Dobrosielski (Klebark Wielki) – zap. 3.
    • Katarzyna Rosiak (Dywity)
      i Michał Pawłowski (Klebark Wielki) – zap. 2.
  4. W nowym numerze Gościa Niedzielnego m.in. o tym, skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego o 21.00.
  5. Wszystkim mieszkańcom naszej parafii i odwiedzającym nas gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje, bezpieczeństwa i dobrego wypoczynku. Szczęść Boże!