17. Niedziela zwykła (24.07.2022)

Słowo „pacierz” pochodzi od łacińskiego Pater noster, czyli Ojcze nasz. W klasztorach karmelitańskich przywołuje się starą historię nauki modlitwy jednego z mnichów. Nie widząc postępów w swojej modlitwie, poprosił o radę starszego ojca. Ten polecił mu napisać na kartce słowa Modlitwy Pańskiej, codziennie rozważać i modlić się jednym wezwaniem, jedną prośbą. Po trzydziestu latach, zapytany o to, co robi podczas modlitwy, odpowiedział, że rozważa Ojcze nasz.

1. Dziś z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy świętej na parkingu przy kościele modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów.
  2. Dziś w Mokinach o godz. 16.00 koncert plenerowy w wykonaniu kwartetu jazzowego z Poznania. W repertuarze bardzo znane utwory takich wykonawców jak: Adele, Whitney Houston, Stevie Wonder, Zbigniew Wodecki i innych.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    • w poniedziałek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa
    • we wtorek św. Joachima i Annę, rodziców NMP;
    • w piątek – św. Martę, Marię i Łazarza.
  4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:
    • wspólnota męska – czwartek, godz. 20.00
    • wspólnota żeńska – piątek, po mszy świętej ok. 18.30. Temat spotkania to słowa ks. Jerzego Popiełuszki: „Nie daj się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.
  5. Zapowiedzi przedślubne: Katarzyna Rosiak (Dywity) i Michał Pawłowski (Klebark Wielki) – zap. 3.
  6. W nowym numerze Gościa Niedzielnego m.in. o trudnościach w przekazywaniu wiary młodzieży i o tym, jak mimo wszystko to robić.