18. Niedziela zwykła (31.07.2022)

Zaciekawia nas postawa Jezusa z dzisiejszego fragmentu Ewangelii. Wydawałoby się, że mógł On pomóc owym braciom w sprawie podziału spadku. Jednak nie uczynił tego. Możemy przypuszczać, że prośba skierowana do Jezusa wypływała z chciwości owego człowieka. On po prostu chciał otrzymać większą część spadku i myślał, że wesprze go w tym dążeniu autorytet Nauczyciela z Nazaretu. Jezus odpowiada na tę prośbę ostrzeżeniem przed wszelką chciwością: „Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości” (Łk 12,15). Prawdziwe życie nie zależy od tego, co posiadamy. Wszelkie dobra doczesne mogą się okazać marnością nad marnościami, przestrzega mędrzec Kohelet. Święty Paweł też poucza nas dzisiaj stanowczo: „Jeśliście razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze. (…) Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Zadajcie więc śmierć (…) złej żądzy i chciwości” (Kol 3,9-11). „Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi (…). Gromadźcie sobie skarby w niebie” (Mt 6,19-20).

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek (4.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – msza święta w intencji powołań i kapłanów
  • w piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.00
  • w sobotę (6.08) – święto Przemienienia Pańskiego. Z racji I-szej soboty miesiąca o godz. 17.30 wspólny różaniec.
 2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:
  • wspólnota męska – czwartek, godz. 20.00
  • Laboratorium wiary – sobota, po mszy świętej o godz. 18.00.
 3. Ks. Henryk z dniem 1 lipca został mianowany kapelanem  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Serdecznie dziękujemy ks. Henrykowi za wieloletnią pracę dla naszej parafii, ogrom wysiłków włożonych w odnowienie świątyni, otoczenia, remont budynków parafialnych, przede wszystkim za kapłańską posługę, wiele inicjatyw duszpasterskich, kulturalnych, szczególnie za troskę o chorych. Życzymy Bożego błogosławieństwa na dalsze lata posługi wśród chorych.