19. Niedziela zwykła (07.08.2022)

Jest rzeczą trudną, byśmy pośród naszych licznych trosk i zajęć pamiętali jeszcze o gotowości na przyjście Pana. A tymczasem Chrystus sięga po przykłady z konkretnego życia, aby nam ukazać, że jednak w wielu sytuacjach potrafimy być uważni i czujni. O ileż bardziej celowa jest czujność w obliczu spotkania z Panem, tego spotkania, które zadecyduje o naszym życiu na całą wieczność. Nasze niedzielne spotkania z Panem mają nas przygotować na to ostateczne spotkanie, które czeka nas u kresu życia. Jeśli nie rozpoznamy Boga już teraz, to moment śmierci może się okazać bolesnym zaskoczeniem. Chrystus wzywa nas dzisiaj do czujności.

 1. W liturgii tego tygodnia:
  • we wtorek (9.08) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyta Stein) – patronki Europy
  • w środę (10.08) – święto św. Wawrzyńca,
  • w czwartek (11.08) – wspomnienie św. Klary.
 2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:
  • wspólnota męska – czwartek, godz. 20.00
  • wspólnoty żeńskiej – piątek, po mszy świętej o godz. 18.00. temat spotkania: „Pokora”
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 spod naszego kościoła wyruszy pielgrzymka piesza na uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha w Klewkach. W Wikipedii czytamy: „Łosiera – w gwarze warmińskiej pielgrzymka. Nazwę swą bierze od słowa «ofiara». Polscy Warmiacy często chodzili na łosiery do Gietrzwałdu (8 września na Dzień Narodzenia Najświętszej Panny Marii), Bartąga na kiermas (czyli odpust Opatrzności Bożej), do Świętej Lipki oraz do Klewek na św. Rocha. Chcemy tym samym podtrzymać warmińską tradycję pielgrzymek – pięknej chrześcijańskiej praktyki łączenia modlitwy z trudem pielgrzymowania.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.