20. Niedziela zwykła (14.08.2022)

W każdej Mszy św. Chrystus napełnia nas swoim pokojem. Uzdalnia nas również do tego, byśmy się nim wzajemnie dzielili. A jednak Boży dar wywołuje w świecie niepokój. Bo słowo Boże, słowo Dobrej Nowiny, domaga się najpierw nawrócenia i zerwania z grzechem. Inaczej na nic się nie zda wszelka walka o pokój. Módlmy się za współczesny świat, aby umiał przyjąć pokój, który mu przynosi Chrystus. Wyznajmy, że sami go potrzebujemy, i pozwólmy, aby słowo Boże zaniepokoiło nas i oczyściło z grzechów, które bronią nam dostępu do prawdziwego pokoju.

 1. W naszej parafii serdecznie witamy nowego mieszkańca – ks. Pawła Jakubowskiego. Ks. Paweł będzie pełnił posługę ojca duchownego naszych seminarzystów. Księdzu Pawłowi życzymy wielu łask w ważnej posłudze rozeznawania i towarzyszenia młodym ludziom na drodze powołania, i żeby czuł się wśród nas jak w domu.
 2. Dziś u naszych sąsiadów w Klewkach uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha, patrona chroniącego przed epidemią. O godz. 10.00 spod naszego kościoła wyruszy/-ła pielgrzymka. O godz. 11.00 msza święta odpustowa.
 3. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP, a jednocześnie 102. rocznica Cudu nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. Uroczysta msza święta z poświęceniem ziół i kwiatów o godz. 11.00. Po mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za naszą Ojczyznę oraz o pokój na Ukrainie i na całym świecie.
 4. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • w środę (17.08) – św. Jacka,
  • w sobotę (20.08) – św. Bernarda.
 5. W następną niedzielę (21.08) o godz. 15.00 w Silicach doroczna msza święta w intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Silic.
 6. W nowym numerze Gościa Niedzielnego kolejna płyta z serii „Biblia Audio”.
 7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.