21. Niedziela zwykła (21.08.2022)

Nawet wtedy, kiedy Jezus używa mocnych słów – tak jak w dzisiejszej Ewangelii, w której wprost mówi o piekle – właśnie wtedy,
a może szczególnie wtedy, kieruje się miłością i troską o człowieka,
aby go uchronić przed duchową schizofrenią i wewnętrznym zakłamaniem. Bo czasem tylko terapia szokowa, pozwalała przebić się przez twardą skorupę ludzkiego serca i obojętności. Czasem miłość musi użyć narzędzi mocnych i ostrych. Jeżeli serce człowieka  tak skamieniało, że innego sposobu nie ma, to trzeba w nie walić młotem.

1. Dziś o godz. 15.00 w Silicach doroczna msza święta w intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Silic.
  2. W liturgii tego tygodnia:
    • w poniedziałek (22.08) – wspomnienie NMP Królowej
    • w środę (24.08) – święto św. Bartłomieja Apostoła,
    • w piątek (26.08) – uroczystość NMP Częstochowskiej
    • w sobotę (27.08) – wspomnienie św. Moniki
  3. W środę po mszy świętej na plebanii spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy!
  4. W dniach 30.09 – 02.10 (piątek – niedziela) planujemy pielgrzymkę do sanktuariów Ziemi Lubelskiej i Podkarpacia. Koszt ok. 850 zł. Zapisy i wpłaty od przyszłej niedzieli.
  5. W nowym numerze Gościa Niedzielnego m.in. wzruszający reportaż z ostrzeliwanego Charkowa, a także rozmowa z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji oraz o władzy kobiet w Kościele.
  6. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.