22. Niedziela zwykła (28.08.2022)

Jezus został zaproszony przez faryzeusza na obiad.
Widział, jak zaproszeni z pośpiechem zajmowali pierwsze miejsca. Scena śmieszna, niesmaczna, a jednak zawsze aktualna.
Czyż może jakieś miejsce uczynić człowieka większym lub lepszym, niż jest? To właśnie jego nędza skłania go,
aby pokrywał własne braki za pomocą godnego miejsca.
Z jakimś zgorszeniem patrzymy na faryzeusza z dzisiejszej Ewangelii.

A jednak także dzisiaj życie wielu ludzi, nawet i chrześcijan, sprowadza się mniej lub więcej do wyścigu o pierwsze miejsce. Dzisiejszy świat ceni silnych i pewnych siebie. Stawia na tych, którzy nie ustępują, nie poddają się, umieją walczyć o swoje.
A Jezus mimo wszystko chce nas zachęcić do bezinteresownej pokory, bez której nie zdołamy wejść do królestwa Bożego,

królestwa miłości i związanej z nią postawy służby.

 1. W środę po mszy świętej o godz. 18.30 spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy!
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek (1.09) – o godz. 8.00 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Wraz z całym gronem pedagogicznym serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami i dziadkami do modlitwy o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego na nowy rok szkolny. Natomiast na mszy świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić za księży i o nowe powołanie kapłańskie i zakonne.
  • w piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.00.
  • w sobotę – o godz. 17.30 różaniec
 3. W sobotę po mszy świętej spotkanie Laboratorium wiary. Będziemy rozważać List św. Jakuba Apostoła (rozdziały 3-5).
 4. Przypominamy, że msza święta w niedzielę o godz. 12.30 jest dedykowana dzieciom. Za tydzień pierwszy numer ziarna dla dzieci.
 5. W dniach 30.09 – 02.10 (piątek – niedziela) organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów Ziemi Lubelskiej i Podkarpacia. Odwiedzimy Lublin, Zamość, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Leżajsk i Łańcut. Zapisy i wpłaty od przyszłej niedzieli.
 6. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym wiele bardzo ciekawych tekstów, m.in. o sytuacji Kościoła w Polsce w świetle synodalnej refleksji, o historii i teologii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, o zmianach w polskiej szkole.