23. Niedziela zwykła (4.09.2022)

Miłość Boga domaga się od nas wyrzeczeń. Przychodzą nawet chwile, że trzeba poświęcić to, co wydawało się najdroższe, jak choćby miłość rodziców. Kto gotów jest w takich chwilach złożyć całą swoją ufność w Bogu i rzucić się w otchłań Jego miłości, ten doświadczy cudu. Tracąc bowiem wszystko, człowiek zyskuje jeszcze więcej: nie tylko to, co poświęcił Bogu, ale i Jego samego.

1. W dniach 30.09 – 02.10 (piątek – niedziela) organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów Ziemi Lubelskiej i Podkarpacia. Odwiedzimy Lublin, Zamość, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Leżajsk i Łańcut. Koszt 850 zł. Szczegółowy opis pielgrzymki wraz z harmonogramem na naszej stronie internetowej. Zapisy i wpłaty do przyszłej niedzieli.
  2. W tym tygodniu:
    • w czwartek Święto Narodzenia NMP. O godz. 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej;
    • w piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po mszy świętej spotkanie wspólnoty kobiet.
  3. W następną niedzielę po mszy świętej o 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych.
  4. Przypominamy, że msza święta w niedzielę o godz. 12.30 jest dedykowana dzieciom. Próby scholi w soboty o godz. 17.00.
  5. Polecamy nowe numery Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
    W Gościu Niedzielnym polecam bardzo ciekawe wywiady:
    • o synodzie i Kościele w Polsce z abp Adrianem Galbasem
    • o kierownictwie i rozeznawaniu duchowym o. Pawłem Sawiakiem
    • o powodach odejścia Polaków z Kościoła z prof. Mirosławą Grabowską
  6. Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w stałych formach artystycznych:
    • Folkowy Zespół Taneczny;
    • Otwarte Studio Piosenki;
    • Ludowy Zespół Śpiewaczy – propozycja dla starszych
      Zajęcia są bezpłatne, a prowadzi je dobrze nam znany p. Grzegorz Łabacz. Szczegółowe informacje ma Facebooku GOK w Purdzie.